بنر

بدبوي آرامش بخش

پست الکترونیکی چاپ
شايد باور کردني نباشد گياهي که به هنگام پوست کندن اين چنين اشک انسان را در مي آورد گياهي آرامش بخش باشد
Onionsتا به حال بارها و بارها پياز پوست کنده ايد و با اين کار اشک از چشمان تان جاري شده است و همين امر باعث شده که وقتي اسم پياز را مي شنويد ناخوداگاه به ياد اشک ريختن به هنگام پوست کندن يا رنده کردن آن مي افتيد. اما پياز بوي تندي هم دارد که خوشايند بسياري از افراد نيست. تا اينجا هر چه از پياز گفتيم از ويژگي هاي منفي آن بود ولي اگر جنبه هاي مفيد آن را دريابيم بي شک اين سبزي يکي از ياران جدا ناشدني از سفره ما مي شود.
تا به حال اخبار و مطالب گوناگوني از خواص مفيد پياز مانند خاصيت ضدعفوني کنندگي ، پايين آورنده کلسترول خون ،از بين برنده ويروس سرماخوردگي، خواص ضد تهوع و فوايد ضد التهابي و ...آن شنيده ايد اما تحقيقات اخير خاصيت «آرامش بخش» اين سبزي را به اثبات رسانده اند. شايد باور کردني نباشد گياهي که به هنگام پوست کندن اين چنين اشک انسان را در مي آورد گياهي آرامش بخش باشد. از آنجايي که ويتامين هاي گروه «ب» آرام بخش هستند و پياز نيز داراي ميزان بالايي از اين ويتامين است بنابر اين مي توان از آن به عنوان گياهي آرامش بخش ياد کرد.
مرتضي صفوي
متخصص تغذيه
نظر خود را در مورد این مطلب از طریق بخش «ارتباط با ما» برایمان ارسال نمایید تا در زیر همین مطلب درج گردد. لطفا عنوان مطلب را حتما بنویسید.

ارسال نظر


کد امنیتی
بروزرسانی

بنر